01-02-2017 20:34

Jolanda Laurenssen houdt markt voor Pink Ribbon

Stuifzand - Jolanda Laurenssen viert haar 34e verjaardag op een wel heel bijzondere manier; ze houdt op 4 maart een Ladies go Pink-markt.

Samen met haar man Erwin beheert ze Ons Dorpshuis in Stuifzand en de markt wordt daar dan ook gehouden. ‘De grote en kleine zaal zijn open. Van 15.00 tot 23.00 uur is het een feest in het dorpshuis. Ik wil 2500 euro ophalen voor Pink Ribbon.’

Jolanda windt er geen doekjes om. ‘De volledige opbrengst komt ten goede aan Pink Ribbon. De opbrengst van de grote en kleine verloting, het entreegeld en zelfs de opbrengst van de verhuur van de marktkramen gaan naar het goede doel.’ Jolanda doet dit met een reden. ‘Eigenlijk was het altijd al een wens om iets te doen voor het goede doel. Vooral voor Pink Ribbon. Iedereen kent namelijk wel iemand met borstkanker en dat moet niet mogen. Een op de negen vrouwen krijgt borstkanker. Je ziet het echt overal, oma’s, moeders, dochters. Sommigen worden geopereerd, sommigen laten zich al preventief helpen. Ik vind het verschrikkelijk om al die verhalen te horen.’

Bewustwording

Jolanda weet dat ze met haar actie geen miljoenen ophaalt. ‘Maar iedere druppel op de gloeiende plaat helpt. Deze druppel ook. Daarnaast vind ik ook dat het om een stukje aandacht gaat, bewustwording.’ Alles is al geregeld voor 4 maart. ‘We hebben zestien stands, waar van alles te koop is. Van lingerie tot sieraden en van crèmepjes tot (kinder)kleding. Ook is er een kraam waar je je eigen lichaamsscrub kunt maken. Om 16.00 en 20.00 uur is er een tai chi workshop. Een massage of je haar laten knippen kan ook. ‘s Avonds speelt er een live-band.’ Plek binnen voor kramen heeft Jolanda niet meer. ‘Wie hier nog graag wil staan, kan nog een plek buiten krijgen. Er is nog ruimte voor kraampjes met eten.’

Verloting

Jolanda staat zelf bij de deur om iedereen welkom te heten. ‘Dan geef ik iedereen een lootje voor de verloting. Er zijn leuke prijzen te winnen. Veel ondernemers hebben een prijs beschikbaar gesteld. Zo zijn er bonnen voor cafetaria Hollyfood te winnen of kan men een Verwenkoffie winnen bij La Brochette. Iedereen maakt kans.’ Daarnaast is er ‘s avonds nog een grote verloting waarmee prijzen te winnen zijn. ‘Het tegenovergestelde van een verjaardag’, vertelt Jolanda glimlachend. ‘Ik geef weg in plaats van dat ik cadeaus krijg. Eigenlijk is dat nog fijner.

Ik ben al niet zo’n verjaardagsmens. Mijn familie vindt het wennen, maar dat is niet anders. Ze steunen me altijd enorm en vieren het feestje daarom gewoon mee. Wie weet doe ik het volgend jaar weer op mijn verjaardag, maar dan voor een ander goed doel.’

De entree is 5 euro en de deuren van Ons Dorpshuis gaan open om 15.00 uur.

(c) Henriëtte Meppelink, www.hoogeveenschecourant.nl

—————

Terug